Nauczanie języka polskiego jako obcego

Nauczanie języka polskiego jako obcego
ul. Grodzka 64, 31-044 Kraków
od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00

Dyplom ukończenia studiów filologicznych co najmniej pierwszego stopnia

od 01.06.2022 do 15.09.2022
7 października 2022 roku

Studia podyplomowe są przeznaczone dla absolwentów studiów filologicznych, którzy chcą uzyskać dodatkową specjalizację w zakresie nauczania języka polskiego jak obcego/drugiego. w trakcie studiów słuchacze zapoznają się z zagadnieniami dydaktyki ogólnej: metodami  nauczania języków obcych oraz podstawami psychologicznymi i dydaktycznymi procesu kształcenia. Zajęcia z dydaktyki szczegółowej przybliżają uczestnikom zajęć sposoby nauczania gramatyki i słownictwa, wymowy i pisowni. Pokazują także, jak rozwijać sprawności językowe (umiejętność rozumienia ze słuchu, mówienia, czytania i pisania), wykorzystując, m.in., podejście interkulturowe. Słuchacze mają również możliwość w sposób praktyczny zweryfikować wiedzę i umiejętności nabyte w toku kształcenia, planując i przeprowadzając lekcje z cudzoziemcami uczącymi się w Instytucie Glottodydaktyki Polonistycznej. Absolwenci studiów mogą wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w pracy dydaktycznej za granicą (na lektoratach w zagranicznych uczelniach, w polonijnych) oraz w kraju, ucząc dzieci cudzoziemców lub Polaków powracających zza granicy (w polskich szkołach) oraz cudzoziemców coraz liczniej przyjeżdżających do Polski, by tutaj uczyć się, mieszkać i pracować (w rozmaitych szkołach językowych).

piątki w godzinach 16.30 - 19.45; soboty w godzinach 10.00 - 17.45; niedziele w godzinach 9.00 - 12.15
  • Podanie
  • Kserokopia dyplomu ukończenia studiów filologicznych co najmniej pierwszego stopnia
  • Życiorys
  • Kwestionariusz osobowy kandydata na studia podyplomowe
  • Dla studentów polskich: znajomość języka obcego na poziomie B1; dla obcokrajowców: certyfikat znajomości języka polskiego na poziomie C1 Państwowej Komisji ds. Poświadczania Znajomości Języka Polskiego Jako Obcego
dr Agnieszka Rabiej
Absolwent uzyskuje uprawnienia do nauczania języka polskiego jako obcego.