Oferta Wydziału Oferta Wydziału

Katedra Prawa Finansowego
Prawo podatkowe i doradztwo podatkowe
ul. Olszewskiego 2, 31-007 Kraków
poniedziałek-piątek 10.00-13.00, soboty (w trakcie zjazdu stacjonarnego) 9.30-12.30
Kryteria kwalifikacji słuchaczy
Karta studiów podyplomowych "Prawo podatkowe i doradztwo podatkowe " zostanie opublikowana w systemie IRK w późniejszym terminie.
dyplom co najmniej licencjata na dowolnym kierunku
od 24.06.2024 do 30.09.2024
19 października 2024 roku

Celem studiów podyplomowych „Prawo podatkowe i doradztwo podatkowe” jest przekazanie uczestnikom studiów aktualnej i zarazem praktycznej wiedzy z zakresu prawa podatkowego.
Studia skierowane są w szczególności  do osób, które chcą zdać egzamin na doradcę podatkowego. W ramach studiów uczestnikom przekazywana jest teoretyczna i praktyczna wiedza niezbędna do złożenia z wynikiem pozytywnym egzaminu na doradcę podatkowego. Studia skierowane są także do osób chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i uzupełnić wiedzę, w szczególności do pracujących lub planujących karierę w:
• Ministerstwie Finansów,
• urzędach i izbach skarbowych, samorządowych organach podatkowych,
• działach podatkowych i księgowych.
Studia przeznaczone są także dla przedstawicieli wolnych zawodów, dla których znajomość prawa podatkowego jest istotna, takich jak radca prawny, adwokat, notariusz, biegły rewident oraz dla aplikantów radcowskich, adwokackich czy notarialnych.
Niewątpliwym atutem proponowanych studiów jest fakt, że przedmioty realizowane w toku studiów prowadzone są przez wybitnych wykładowców Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz osoby współpracujące z tym ośrodkiem naukowym. Są wśród nich sędziowie sądów administracyjnych orzekający w sprawach podatkowych, doradcy podatkowi oraz pracownicy administracji skarbowej. Ponadto na każde zajęcia przygotowywane są przez wykładowców autorskie materiały dydaktyczne.

Zajęcia odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu w soboty i niedziele. W soboty od 9:45 do 18.15, a w niedzielę od 9.45-16.30. Część zajęć odbywa się stacjonarnie w salach dydaktycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, a część w formie zdalnej (on-line) z wykorzystaniem aplikacji MS Teams.
dr Agnieszka Franczak

Absolwent wyposażony jest w wiedzę niezbędną do wykładni i stosowania prawa podatkowego, a tym samym do samodzielnego wykonywania zawodu doradcy podatkowego. Absolwent przygotowany jest także do pracy w działach prawnych i księgowych, urzędach skarbowych, celnych oraz w jednostek samorządu terytorialnego, a także innych instytucji, w których oprócz wiedzy z zakresu prawa podatkowego wymagana jest podstawowa wiedza z zakresu rachunkowości i ewidencji podatkowej.

Absolwent uzyskuje świdectwo ukończena studiów podyplomowych.