Oferta Wydziału Oferta Wydziału

ul. Józefa 19, 31-056 Kraków
poniedziałek-piątek: 9.00-14.00
Kryteria kwalifikacji słuchaczy
Rekrutacja nie jest prowadzona przez system IRK. Prosimy o kontakt bezpośrednio z sekretariatem jednostki, która prowadzi studia podyplomowe.
dyplom co najmniej licencjata na dowolnym kierunku
od 06.05.2024 do 15.09.2024
19 października 2024 roku

Studia podyplomowe "Prawo własności intelektualnej: technologie, media, komunikacja" są studiami o charakterze doskonalącym, mają na celu aktualizację, uzupełnienie i rozszerzenie wiedzy zdobytej w toku studiów wyższych. Celem kształcenia jest zaznajomienie uczestników z podstawowymi zagadnieniami z zakresu prawa własności intelektualnej (m. in. ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ustawy prawo własności przemysłowej, ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, ustawy o ochronie baz danych), regulacji prawnych dotyczących mediów, usług cyfrowych i komunikacji społecznej (m. in. ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną, Akt o usługach cyfrowych, prawo prasowe), a także wynikającymi z najważniejszych orzeczeń sądowych z tego zakresu oraz aktualnie dyskutowanych problemów praktycznych.

Oferta studiów skierowana jest zarówno do absolwentów kierunków prawniczych, jak i absolwentów innych kierunków studiów, dla których wiedza z zakresu szeroko rozumianego prawa własności intelektualnej i prawa mediów jest potrzebna do realizacji celów zawodowych i osobistych. Forma odbywania zajęć (stacjonarna lub on-line) będzie rok rocznie ogłaszana przed rozpoczęciem roku akademickiego.

soboty w godzinach: 9.00-18.00
dr hab. Michał Wyrwiński

Absolwent otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.