Oferta Wydziału Oferta Wydziału

Menedżer sportu
ul. prof. Łojasiewicza 4, 30-348 Kraków
poniedziałek-czwartek w godzinach od 10.00 do 14.00

Dyplom co najmniej licencjata uzyskany na dowolnym kierunku.

3 marca 2023 r.
Studia podyplomowe Menedżer sportu nie będą prowadzone w roku akademickim 2022/2023.

Studia podyplomowe Menedżer sportu mają na celu doskonalenie kompetencji menedżerskich oraz umiejętności w zakresie profesjonalnego zarządzania małymi, średnimi i dużymi organizacjami i wydarzeniami sportowymi. Absolwent studiów będzie posiadał kompleksową i unikatową wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą funkcjonowania organizacji sportowych i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, jak również zarządzania wydarzeniami w obszarze rynku sportowego. Będzie posiadał umiejętności krytycznej analizy oraz interpretacji zjawisk i procesów gospodarczych w skali mikro i makro w sektorze sportu. Ponadto absolwent będzie potrafił podejmować strategiczne decyzje zarządcze. Będzie przygotowany do kierowania zespołem i zarządzania zasobami ludzkimi w organizacjach sportowych oraz programowania i wdrażania innowacji w sporcie. Absolwent będzie posiadał umiejętności skutecznego komunikowania się i negocjowania oraz pracy w zespołach.

Studia dedykowane są obecnej, jak i przyszłej kadrze zarządzającej organizacjami i wydarzeniami sportowym,i zarówno z zakresu sportu profesjonalnego jak i amatorskiego, chcącej doskonalić swoją wiedzę, kompetencje i umiejętności z zakresu zarządzania oraz pracownikom jednostek samorządowych odpowiedzialnych za zarządzanie infrastrukturą sportową i organizację imprez sportowych. Studia są dedykowane także aktualnym i byłym sportowcom pragnącym kontynuować karierę w sporcie, ale na stanowiskach menedżerskich.

soboty i niedziele w godzinach od 8.00 do 16.00 (ok. 2 razy w miesiącu)
dr hab. Marek Zawartka, prof. UJ

Absolwent studiów będzie posiadał wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu nauk o zarządzaniu i nauk pokrewnych dotyczącą istoty, prawidłowości i problemów funkcjonowania organizacji sportowych. Będzie posiadał umiejętności krytycznej analizy oraz interpretacji zjawisk i procesów gospodarczych w skali mikro i makro w sektorze sportu. Ponadto absolwent będzie potrafił podejmować strategiczne decyzje zarządcze. Będzie przygotowany do kierowania zespołem i zarządzania zasobami ludzkimi w organizacjach sportowych oraz programowania i wdrażania innowacji w sporcie. Absolwent będzie posiadał umiejętności skutecznego komunikowania się, negocjowania i przekonywania oraz pracy w zespole.