Intercultural management in Asia-Pacific

ul. Oleandry 2a, 30-063 Kraków
wtorek-piątek w godzinach od 9.00 do 14.00
angielski

dyplom ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na dowolnym kierunku,

znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B2.

Studia podyplomowe Intercultural management in Asia-Pacific nie będą prowadzone w roku akademickim 2023/2024.

Studia podyplomowe Intercultural management in Asia-Pacific stawiają sobie za cel poszerzanie wiedzy, rozwijanie umiejętności i nabywanie kompetencji w zakresie różnorakich aspektów związanych z problematyką zarządzania międzykulturowego w regionie Azji i Pacyfiku. Jednocześnie stawiają sobie one za cel przygotowanie absolwentów do praktycznego wykorzystania owej wiedzy zarówno na aktualnym etapie kariery zawodowej jak i w przyszłości. Uzyskane przez uczestników kwalifikacje w zakresie zarządzania międzykulturowego, ułatwią im zarządzanie międzykulturowymi zespołami w ciągle zmieniającej się rzeczywistości biznesowej. Bez wątpienia okażą się również przydatne w dyplomacji czy w mediach.

Wyjątkowy charakter naszej oferty edukacyjnej wynika z jednej strony z szerszego ujęcia regionu, nie skupiając się tylko na Azji Wschodniej, ale na szeroko rozumianym regionie APAC, w sensie biznesowo-korporacyjnym. Z drugiej strony, nacisk na kwestie zarządzania wielokulturowymi zespołami w międzynarodowym organizacjach powoduje, że nasza oferta skierowana jest dużej mierze do kadry zarządzającej, ale może być również atrakcyjna dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów, jak i osób dopiero stojących przez wyborem kariery zawodowej.

Uzyskane kwalifikacje w zakresie zarządzania międzykulturowego, ze szczególnym uwzględnieniem Azji i Pacyfiku, ułatwią absolwentom pracę w międzynarodowym środowisku korporacyjnym, biznesowym, urzędniczym zarówno w kraju, jak i za granicą. Ułatwią również zarządzanie międzykulturowymi zespołami w ciągle zmieniającej się rzeczywistości biznesowej. Niniejsze studia mogą również ułatwić prowadzenie własnej aktywności gospodarczej ukierunkowanej na współpracę z krajami szeroko rozumianego regionu Azji i Pacyfiku.

Nie istnieją na Uniwersytecie Jagiellońskim inne studia podyplomowe, które oferowałyby podobną tematykę oraz zbliżone cele i efekty kształcenia. Również inne uznane polskie uczelnie nie oferują studiów podyplomowych o podobnej tematyce. Najbardziej zbliżone studia podyplomowe koncentrują się na zarządzaniu międzykulturowym/międzynarodowym, jednak nie w zakresie regionu o kluczowym znaczeniu we współczesnym świecie jakim stał się szeroko rozumiany region Azji i Pacyfiku.

zajęcia odbywają się w soboty i niedziele w godzinach od 8.00 do 16.00
dr Maciej Pletnia