Oferta Wydziału Oferta Wydziału

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej
Podyplomowe Studium Muzeologiczne
ul. Gołębia 9, 31-007 Kraków
poniedziałki i środy 10.00 - 14.00, soboty i niedziele - w tygodniu gdy odbywają się zajęcia
Dyplom ukończenia studiów wyższych co najmniej pierwszego stopnia na dowolnym kierunku
Rekrutacja nie jest prowadzona przez system IRK. Prosimy o kontakt bezpośrednio z sekretariatem jednostki, która prowadzi studia podyplomowe.

o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń

od 01.04.2024 do 30.06.2024
4 października 2024 roku

Studium zapewnia możliwość kontynuowania edukacji w zakresie muzealnictwa ogólnego na poziomie ponad licencjackim oraz pozwala spełnić wymogi klasyfikacyjne dla uzyskania tytułu służbowego kustosza określone Rozporządzeniem MKiDN z dnia 7 sierpnia 2012 roku (Dziennik Ustaw z 17 sierpnia 2012 roku, pozycja 937). Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz specjalistów z wybranych muzeów. Program Studium obejmuje ponad 200 godzin zajęć podzielonych na 10 sesji, z których każda trwa od piątku do niedzieli. Spotkania odbywają się raz w miesiącu między październikiem a lipcem. Warunkiem otrzymania dyplomu jest aktywne uczestnictwo w zajęciach i uzyskanie z nich zaliczeń oraz pozytywna ocena z pracy.

piątki od godziny od 14:00, soboty oraz niedziele
dr hab. Stanisława Trebunia-Staszel, prof. UJ

Absolwent otrzyma świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, które  pozwala spełnić wymogi klasyfikacyjne dla uzyskania tytułu służbowego kustosza określone w art. 32a. ust. 2 pkt 2 ustawy z dn. 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz. U. z 2022 r., poz. 385).