Oferta Wydziału Oferta Wydziału

ul. Gronostajowa 7, 30-387 Kraków
poniedziałek-piątek w godzinach od 8.00 do 15.00
polski i angielski

Dyplom ukończenia studiów wyższych co najmniej pierwszego stopnia na dowolnym kierunku.

Dodatkowe wymogi: bierna znajomość języka angielskiego.

Karta studiów podyplomowych "Studia Podyplomowe Systemy Informacji Geograficznej UNIGIS" zostanie opublikowana w systemie IRK w późniejszym terminie.

- podanie skierowane do Dyrektora Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ zawierające charakterystykę zainteresowań i umiejętności z zakresu GIS,
- dowód osobisty lub paszport do wglądu,
- umowa o warunkach odpłatności za studia podyplomowe

Ocenie podlega kompletność przesłanych dokumentów oraz zainteresowania i umiejętności kandydata z zakresu GIS przedstawione w podaniu. W przypadku pozytywnej oceny dokumentów większej liczby kandydatów niż założony górny limit miejsc o przyjęciu na studia podyplomowe decyduje kolejność zgłoszeń.

od 01.06.0224 do 15.09.2024
12 października 2024 roku

Celem studiów jest poznanie podstaw teoretycznych oraz nabycie umiejętności wykorzystywania technologii informacji geograficznej.

W programie studiów przewidziano następujące zagadnienia: 1. Wprowadzenie do geoinformatyki (8 ECTS), 2. Modele i bazy danych przestrzennych (8 ECTS), 3. Pozyskiwanie danych przestrzennych (8 ECTS), 4. Analiza i wizualizacja danych przestrzennych (8 ECTS), warsztaty stacjonarne (8 ECTS) oraz moduły do wyboru (5 ECTS).

Studia prowadzone są w ramach międzynarodowego programu UNIGIS. Jest to sieć uniwersytetów z całego świata, założona w 1990 roku w celu kształcenia z zakresu systemów informacji geograficznej (GIS) metodą nauki na odległość. Kompetencje absolwentów lokują się pomiędzy umiejętnościami użytkowników GIS (zajmujących się analizą informacji geograficznej) i ich twórców (budujących systemy). Program studiów UNIGIS odpowiada standardom światowym (GIS&T Body of Knowledge), nawiązując również do polskich realiów i doświadczeń.

Zajęcia w trybie e-learningowym rozpoczynają się w październiku i trwają rok. Szczegółowy harmonogram zjazdów i modułów kształcenia jest podawany na początku zajęć.

- podanie skierowane do Dyrektora Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ zawierające charakterystykę zainteresowań i umiejętności z zakresu GIS,
- dowód osobisty lub paszport do wglądu,
- umowa o warunkach odpłatności za studia podyplomowe

prof. dr hab. Jacek Kozak
Uczestnik studiów UNIGIS uzyskuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dyplom UNIGIS International Association.