Kosmetologia praktyczna

Kosmetologia praktyczna
ul. Medyczna 9; 30-688 Kraków
poniedziałek-piątek w godzinach od 9.00 do 14.00 oraz podczas zjazdów
Do podjęcia studiów upoważnione są wszystkie osoby posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych na dowolnym kierunku, na poziomie co najmniej licencjata.
październik 2024 roku

Studia podyplomowe ”Kosmetologia Praktyczna”  adresowane są do wszystkich osób zainteresowanych zdobyciem umiejętności z zakresu kosmetologii oraz posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych na poziomie co najmniej licencjata.

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom nowoczesnej wiedzy i umiejętności niezbędnych w pracy w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej, aptekach i drogeriach (dermokonsultacja),  uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej SPA i Wellness oraz  działach rozwojowych firm kosmetycznych.

Po odbyciu studiów „Kosmetologia Praktyczna” absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dwuletnie studia magisterskie zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym na kierunku „Kosmetologia” na Wydziale Farmaceutycznym UJ. Po ukończeniu studiów podyplomowych „Kosmetologia Praktyczna” absolwent będzie posiadał wiedzę i umiejętności z zakresu:

• planowania i wykonania zabiegów kosmetycznych w zakresie pielęgnacji i upiększania na twarz, ciało, ręce i stopy
  • właściwego doboru kosmetyków i zabiegów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry klienta
  • kwalifikacji klientów do zabiegów kosmetycznych
  • obsługi urządzeń kosmetycznych
  • rozróżniania między defektami kosmetycznymi, a chorobami wymagającymi interwencji dermatologa
  • organizacji pracy salonu kosmetycznego
  • warunków bezpiecznej i higienicznej pracy
  • mechanizmów działania kosmetyków, oceny ich jakości, skuteczności i  bezpieczeństwa.
soboty w godzinach od 10.00 do 19.00, niedziele w godzinach od 9.00 do 16.00
prof. dr hab. n. med. Radosław Śpiewak

planowania i wykonania zabiegów kosmetycznych w zakresie pielęgnacji i upiększania na twarz, ciało, ręce i stopy, właściwego doboru kosmetyków i zabiegów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry klienta, kwalifikacji klientów do zabiegów kosmetycznych, obsługi urządzeń kosmetycznych, rozróżniania między defektami kosmetycznymi, a chorobami wymagającymi interwencji dermatologa, organizacji pracy salonu kosmetycznego, warunków bezpiecznej i higienicznej pracy, mechanizmów działania kosmetyków, oceny ich jakości,  skuteczności i  bezpieczeństwa.