Optymalizacja zarządzania aparaturą medyczną w jednostkach ochrony zdrowia

Optymalizacja zarządzania aparaturą medyczną w jednostkach ochrony zdrowia
ul. Radziwiłłowska 4, 31-026 Kraków
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.30 do 15.00
 dyplom ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia uzyskany na dowolnym kierunku
14-15 października 2023 roku

To studia podyplomowe o unikalnym i nowatorskim charakterze. Ofertę kierujemy do osób pełniących funkcje kierownicze w szpitalach, działach aparatury medycznej, do przyszłej kadry analityków technologii medycznych oraz do wszystkich chcących zgłębiać zagadnienia zarządzania w służbie zdrowia.

Program zajęć został przygotowany przez osoby specjalizujące się w zarządzaniu aparaturą medyczną i jest ukierunkowany na zdobycie praktycznej wiedzy, niedostępnej w podręcznikach do zarządzania, którą będzie można  zastosować w codziennej działalności placówek medycznych w obszarze aparatury medycznej.

Założenia studiów zostały przygotowane we współpracy ze Szpitalem Uniwersyteckim w Krakowie, a patronat medialny obejmie Ogólnopolski Przegląd Medyczny.

Uzupełnieniem treści zajęć będą prezentacje specjalistów rekomendowanych przez uznanych producentów i dystrybutorów aparatury medycznej.

Uczestnicy studiów poznają od kulis wybrane obszary najnowocześniejszej wielospecjalistycznej placówki ochrony zdrowia w Polsce – Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie: blok operacyjny, oddział intensywnej terapii, centralną sterylizatornię.

Dodatkowym walorem studiów jest praktyczne przedstawienie szeregu rozwiązań innowacyjnych w dziedzinie technologii medycznych, związanych m.in.: z zastosowaniem w medycynie obrazowania 3D, technologii immersyjnych, sztucznej inteligencji.

Zajęcia będą odbywały się w formie dwudniowych (sobotnio-niedzielnych) sesji w wymiarze określonym w harmonogramie studiów. Wyjątek będzie stanowić jedna sesja, która odbędzie się w piątek-sobotę w wymiarze określonym w harmonogramie studiów.
dr n.med. Aleksander Kania

Studia adresowane są do osób pełniących lub przygotowujących się do sprawowania funkcji kierowniczych w publicznych i niepublicznych podmiotach leczniczych, instytucjach związanych ze zdrowiem publicznym, osób kierujących lub przygotowujących się do kierowania działami aparatury medycznej w jednostkach opieki zdrowotnej lub w tych działach zatrudnionych, a także do wszystkich zainteresowanych problematyką zarządzania aparaturą medyczną i instrumentarium chirurgicznym w ochronie zdrowia.
Absolwent studiów uzyska niezbędną wiedzę służącą zarządzaniu aparaturą medyczną w jednostkach ochrony zdrowia. Będzie znał zasady racjonalnego podejmowania decyzji w procesie zakupu aparatury medycznej uwzględniając uwarunkowania potrzeb medycznych i możliwości ekonomicznych jednostki. Opanuje reguły rządzące efektywną eksploatacją aparatury medycznej. Zapozna się również z najnowszymi trendami rozwojowymi rynku technologii medycznych. W efekcie uzyska kompetencje wspomagające zarządzanie jednostką ochrony zdrowia, a także kompetencje do kierowania działami jednostki odpowiadającymi bezpośrednio za obszar aparatury medycznej.
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych