Trychologia w kosmetologii

Trychologia w kosmetologii
ul. Medyczna 9, 30-688 Kraków
poniedziałek-piątek w godzinach od 9.00 do 14.00

Studia mogą podjąć osoby posiadające dyplom ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia uzyskany:

• na kierunkach: kosmetologia, pielęgniarstwo, położnictwo, medycyna, stomatologia, farmacja, analityka medyczna, fizjoterapia, ratownictwo medyczne,
  • na dowolnym kierunku studiów, jeśli kandydat posiada dodatkowo świadectwo ukończenia studiów podyplomowych "Kosmetologia praktyczna" ukończonych na Wydziale Farmaceutycznym UJ.
1 października 2023 roku

Celem studiów jest przekazanie uczestnikom studiów nowoczesnej wiedzy i umiejętności niezbędnych w salonach kosmetycznych, aptekach i drogeriach (dermokonsultacja), uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej SPA i Wellness oraz działach rozwojowych firm kosmetycznych. Studia podyplomowe „Trychologia w kosmetologii” przygotowują ponadto do współpracy z lekarzem w gabinecie dermatologicznym lub medycyny estetycznej.

poniedziałek–piątek: 9:00-14:00 wybrane dni w weekendy podczas zjazdów
prof. dr hab. Radosław Śpiewak

Absolwenci studiów podyplomowych „Trychologia w kosmetologii” posiadają szeroką wiedzę z zakresu trychologii, szczególnie w zakresie rozróżniania między defektami kosmetycznymi, a chorobami wymagającymi interwencji lekarza; planowania i wykonania zabiegów trychologicznych; właściwego doboru kosmetyków i zabiegów na włosy, dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry klienta; przeprowadzenia wstępnej diagnostyki trychologicznej; obsługi specjalistycznego sprzętu trychologicznego; technologii sporządzania preparatów do pielęgnacji skóry głowy i włosów oraz metod oceny ich jakości, organizacji pracy gabinetu trychologicznego i warunków bezpiecznej i higienicznej pracy.