Zarządzanie organizacjami harcerskimi i skautowymi

Instytut Spraw Publicznych
Zarządzanie organizacjami harcerskimi i skautowymi
ul. Prof. Stanisława Łojasiewicza 4, 30-348 Kraków
poniedziałek - czwartek: od 10.00 do 13.00; piątek - nieczynne (dzień wewnętrzny)
Dyplom ukończenia studiów wyższych co najmniej pierwszego stopnia na dowolnym kierunku
21 października 2023 roku
Studia podyplomowe Zarządzanie organizacjami harcerskimi i skautowymi nie będą prowadzone w roku akademickim 2023/2024

Studia podyplomowe adresowane do kadry kierowniczej różnego szczebla w organizacjach harcerskich i skautowych. Studia pozwalają zdobyć wiedzę, umiejętności i kompetencje potrzebne w procesach zarządzania zespołami ludzi i działaniami w specyficznym kontekście organizacji pozarządowej adresującej swe działania do dzieci i młodzieży. Treści modułów składających się na program studiów podejmują następującą tematykę: specyfika organizacji harcerskich i skautowych; specyfika zarządzania działaniami skierowanymi do dzieci i młodzieży; zarządzanie zespołem w organizacji; zarządzanie współdziałaniem organizacji z otoczeniem; organizacyjne, formalne i materialne aspekty zarządzania procesami w organizacji; zarządzanie sobą w roli kierowniczej.

soboty 9.00 - 18.00 ; niedziele 9.00-18.00
dr hab. Roman Dorczak prof. UJ

Absolwent zdobywa wiedzę, umiejętności i kompetencje pozwalające skutecznie kierować zespołami w organizacjach
harcerskich i skautowych z uwzględnieniem specyfiki tych organizacji.