Zarządzanie kulturą

Obszar nauk humanistycznych
ul. Prof. Stanisława Łojasiewicza 4 30-348 Kraków
(12) 664-58-18
poniedziałek - piątek 9.00-15.00, soboty i niedziele (w terminach zjazdów)
Ukończone studia II stopnia (magisterskie)

Kolejność zgłoszeń

Rekrutacja odbywa się poprzez system Elektronicznej Rejestracji Kandydatów (ERK)

od 01.06.2018 do 18.09.2018
Studia mają charakter doskonalący, są adresowane zarówno do osób pracujących w instytucjach kultury (każdego z trzech sektorów), jak również zainteresowanych szeroko pojętym zarządzaniem w kulturze. Realizowane od 1997 przez Katedrę Zarządzania Kulturą pod kierownictwem prof. dra hab. Emila Orzechowskiego, studia podyplomowe Zarządzanie kulturą, od samego początku wyróżniały się łączeniem wymiaru teoretycznego z praktycznym. Wykładowcami studiów są wybitni teoretycy i praktycy. Współpracują z nami pracownicy naukowi m.in.: Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Głównej Szkoły Handlowej w Warszawie, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu SWPS; a także dyrektorzy muzeów, teatrów, stowarzyszeń, festiwali oraz instytucji publicznych (Departament Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa).
10 modułów (zjazdy odbywają się w soboty i niedziele w godz. 9:00 - 16:00)

Dokumenty wymagane przy wpisie:

- Podanie o przyjęcie na studia wydrukowane z indywidualnego konta ERK i podpisane przez kandydata.

- Kwestionariusz osobowy na studia podyplomowe.

- Kserokopia dyplomu magisterskiego (wraz z oryginałem do wglądu).

- Tłumaczenie poświadczone przez tłumacza przysięgłego na język polski do każdego składanego dokumentu, który został sporządzony w języku innym niż polski.

I semestr studiów

- Zarys problematyki zarządzania kulturą (4 h)

- Tożsamość zarządzania kulturą (4 h)

- Nowe trendy w zarządzaniu (8 h)