Zarządzanie i przywództwo w oświacie

Obszar nauk humanistycznych
ul. prof. St. Łojasiewicza 4, Kraków
12-664-55-85
wtorek godz. 12:00-15:00, środa-piątek godz. 11:00-15:00.
Ukończone studia wyższe

Kolejność zgłoszeń.

Termin składania dokumentów: od 01.06.2018 r. do 31.07.2018 r. oraz od 01.09.2018 r. do 30.09.2018 r.

od 01.06.2018 do 31.07.2018
Październik 2018 r.
Zarządzanie oświatą jest jednym ze sposobów na unowocześnienie polskich placówek oświatowych różnego szczebla. Celem studiów podyplomowych jest doskonalenie wiedzy nauczycieli, pracowników oświatowej administracji samorządowej i rządowej, którzy chcą uzyskać dodatkowe i wymagane kwalifikacje z zakresu organizacji i zarządzania oświatą oraz przywództwa edukacyjnego. Studia te pozwalają uzyskać kwalifikacji umożliwiające pełnienie funkcji dyrektora lub innej funkcji kierowniczej w oświacie w myśl rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 października 2009 r. w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać osoby zajmujące stanowiska dyrektorów oraz inne stanowiska kierownicze w różnych typach placówek oświatowych a także Rozporządzenia z dnia 10 listopada 2015 określającego nowe wymagania (ramowy program) takiego kształcenia. Studia te przygotowują menedżerów oświaty do samodzielnego zarządzania instytucjami oświatowymi w nowej strukturze systemu edukacji oraz kształtują umiejętności praktycznego posługiwania się wiedzą z zakresu zarządzania i przywództwa edukacyjnego.
Studia odbywają się w trybie zjazdów weekendowych (sobota-niedziela od godz. 9:00 do 17:00)
ulotki informacyjne
Kwestionariusz zgłoszeniowy, zdjęcie, odpis dyplomu

Przywództwo edukacyjne w szkole - 18h