Psychologia transportu

Psychologia transportu
Obszar nauk humanistycznych
ul. Łojasiewicza 4; 30-348 Kraków
012 664 55 50, 012 664 56 24 (w godzinach dyżuru), 519 068 362 (od poniedziałku do soboty 10.00-13.00)
Środa 11.00-13.00, Sobota 9.00-13.00 (w terminach zjazdów).
Ukończone studia magisterskie na kierunku psychologia

Rejestracja na studia jest prowadzona poprzez system ERK na stronie http://www.erk.uj.edu.pl

O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz spełnienie wymagań wstępnych.

Termin I tury rejestracji w systemie ERK od 08.05.2018 r. do 26.09.2018 r. (jeżeli nie zostanie wypełniony limit miejsc zostanie ogłoszona dodatkowa rejestracja).

Termin składania dokumentów: po zakończeniu rejestracji w systemie ERK.

Termin wpisu wraz z wymaganymi dokumentami będzie podany po zakończeniu I tury rejestracji na stronie www.erk.uj.edu.pl. oraz stronie Instytutu Psychologii Stosowanej UJ.

od 08.05.2018 do 26.09.2018
Pierwsza lub druga sobota października 2018 r. w zależności od wyników rekrutacji.

Tryb zaoczny /wykłady, seminaria praktyka/

Zajęcia odbywają się w sobotę od godziny 9.00 do 18.00 i niedzielę od godziny 9.00 do 13.00.

Sobota 9-18, niedziela 9-13. Terminy zjazdów zostaną podane po zakończeniu rekrutacji we wrześniu 2018 r.
Plan studiów, Regulamin studiów podyplomowych
Kwestionariusz osobowy, podanie ERK-wydrukowane z systemu po zakończeniu i potwierdzeniu rejestracji na studia, 1 zdjęcie, ksero dyplomu ukończenia studiów.

Metody diagnozy psychologicznej kierowców (105 godzin)

Promocja bezpieczeństwa ruchu drogowego (15 godz.)

Podstawy psychologii transportu (20 godz.)

Policyjno-prawne aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym (10 godz.)

Komunikacja społeczna w ruchu drogowego (15 godz.)

Organizacyjne ramy psychologii transportu w Polsce, Europie i na świecie (5 godz.)

Ryzyko w ruchu drogowym (20 godz.)

Ergonomiczne i techniczne aspekty widoczności w ruchu drogowym (5 godz.)

Zegar biologiczny a sprawność funkcjonowania kierowcy (10 godz.)

Absolwent ma wiedzę: w zakresie podstaw psychologii transportu, organizacji psychologii transportu w Polsce, Europie i na świecie, funkcjonowania i stosowania testów i aparatury do badania kierowców zawodowych oraz kandydatów do tego zawodu. Zna i rozumie: psychologiczne i techniczne czynniki generujące ryzyko w ruchu drogowym, psychologiczne techniki tworzenia skutecznych programów promocyjnych bezpieczeństwa ruchu drogowego mających na celu kształtowanie bezpiecznych zachowań u jego uczestników, policyjno-prawne aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym w oparciu o najnowszą Ustawę o Ruchu Drogowym, zagadnienia wpływu tzw. “zegara biologicznego” na sprawność funkcjonowania kierowcy, szczególnie podczas prowadzenia pojazdu w warunkach nocnych.

Dr hab. Antoni Wontorczyk
Otrzymanie świadectwa ukończenia studiów podyplomowych. Absolwent studiów dokonuje wpisu na listę psychologów uprawnionych do przeprowadzania badań kierujących pojazdami u Marszałka danego województwa.