Kryzysy psychologiczne i interwencja kryzysowa

Kryzysy psychologiczne i interwencja kryzysowa
Obszar nauk humanistycznych
ul. prof. S. Łojasiewicza 4 30-348 Kraków
695 031 741 (wt., czw. 10.00-14.00)
W weekendy, kiedy odbywają się zajęcia – do ustalenia z uczestnikami studiów lub kontakt: p. Katarzyna Kawa: 695 031 741 (wt., czw. 10.00-14.00).
Ukończenie studiów wyższych (magisterskich)
Kolejność złożenia podań. W przypadku przekroczenia limitu miejsc przeprowadzona zostanie ocena merytoryczna nadesłanych dokumentów. Dokumenty należy wysyłać drogą listowną na adres: Instytutu Psychologii Stosowanej z dopiskiem „Interwencja kryzysowa”, istnieje możliwość bezpośredniego dostarczenia dokumentów do skrzynki Studiów Podyplomowych Instytutu Psychologii Stosowanej.
od 01.06.2018 do 14.09.2018
Studia przeznaczone są dla absolwentów różnych kierunków, pragnących poszerzyć swoje wykształcenie o wiedzę z psychologii kryzysu. Prowadzone kursy przekazują zarówno wiedzę, jak i podstawowe umiejętności między innymi z zakresu: rozpoznania i oceny kryzysu (w tym także kryzysów rozwojowych i związanych z procesami wypalenia zawodowego), szacowania podstawowych zasobów człowieka (sposób komunikowania się, style podejmowania decyzji) oraz strategii świadczenia pomocy i interwencji, zarówno w modelu pracy indywidualnej, jak i pracy z rodziną czy oddziaływań w społeczności. Zajęcia mają na celu także poprawę podstawowych umiejętności komunikacyjnych uczestników, zrozumienie mechanizmów konfliktów międzyludzkich, identyfikowanie przyczyn trudności w radzeniu sobie z nimi, poznanie sprawdzonych technik rozwiązywania konfliktów, praktyczne zapoznanie się z wybranymi paradygmatami prowadzenia negocjacji.
Zajęcia odbywają się w wybrane soboty 9:00-18:00 i niedziele 9:00-18:00 w budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, ul. Łojasiewicza 4, 30-348 Kraków.
Kwestionariusz osobowy

• kwestionariusz osobowy

• odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych

• podanie do kierownika Studiów Podyplomowych z motywacją wyboru kierunku