Prawo dowodowe

31-007 Kraków, ul. Olszewskiego 2
519-068-363; 12 422-30-22
poniedziałek – piątek 10.00 – 13.00
Ukończenie studiów pierwszego stopnia albo studiów drugiego stopnia bądź jednolitych studiów magisterskich.

Kolejność zgłoszeń.

Termin składania dokumentów: od 15 maja 2018 r. do wyczerpania limitu miejsc.

od 15.05.2018 do $termin-do
od 1 października 2018 r.
Studia przeznaczone dla prawników i nieprawników pragnących uzyskać bądź pogłębić wiedzę o najnowszych metodach kryminalistycznych, o dowodach, także naukowych, w procesie karnym, cywilnym i administracyjnym.
Zajęcia odbywają się z reguły raz w miesiącu w systemie sobota: godz. 10.00 – 17.00, niedziela: 9.00 – 15.00.
Materiały dostępne na stronie internetowej katedry w zakładce studia podyplomowe http://www.law.uj.edu.pl/~kryminalistyka/
Potwierdzenie ukończenia studiów wyższych (odpis dyplomu), kwestionariusz osobowy.

Moduł I - Dowód i dowodzenie (25 godz.)

Moduł II - Czynności procesowo- kryminalistyczne (36 godz.)

Moduł III - Ekspertyza sądowa (99 godz.)

Wiedza o dowodach osobowych i rzeczowych oraz taktyce dowodzenia w postępowaniu procesowym i w sprawach o wykroczenia ; o regułach oceny dowodów naukowych ; źródłach i przyczynach pomyłek sądowych oraz najnowszych metodach indywidualizacji człowieka.

Wiedza o metodyce przeprowadzania i ocenie wyników czynności procesowo-kryminalistycznych.

Poznanie metodyki pracy ekspertów nauk sądowych oraz kryteriów oceny wyników ekspertyz.

Prof. dr hab. Józef Wójcikiewicz
Osoby kończące studia uzyskują wiedzę w zakresie dowodów w procesie karnym, cywilnym, administracyjnym, w szczególności zaś wiedzę o przeprowadzaniu dowodów, jak również o ich ocenie, potwierdzoną uzyskaniem świadectwa ukończenia studiów podyplomowych.