Wiedza o literaturze, kulturze i sztuce (studia interdyscyplinarno-komparatystyczne)

Polonistyki
Wydział Polonistyki
4 100 PLN
Ul Gołębia 16 31 – 007 Kraków
Fax
Poniedziałek 11.00-15.00 Wtorek 11.00-15.00 Środa nieczynne Czwartek 9.00-13.00 Piątek 9.00-13.00 Sobota 9.00-13.00 (tylko w dni zjazdów)

Ukończenie wyższych studiów humanistycznych – magisterskich lub, w szczególnych wypadkach, zawodowych (licencjackich)

Składanie wymaganych dokumentów w sekretariacie

od 02.06.2014 do 01.10.2014
18/10/2014

Studia adresowane są do osób zainteresowanych poszerzeniem swej wiedzy na temat literatury, sztuki i kultury. Oferta programowa zawiera zestaw wykładów, konwersatoriów i ćwiczeń, które pozwolą uczestnikom studiów zdobyć wiedzę o poszczególnych dziedzinach literatury, kultury, sztuki i języka, a także nabyć ważne umiejętności w dziedzinach nauczania o kulturze i literaturze, teatrze i języku poprzez animowanie aktywności uczniów i grup społecznych. Celem studiów jest także przygotowanie Słuchaczy do podjęcia samodzielniej pracy badawczej nad interesującymi ich zagadnieniami z dziedziny humanistyki oraz dostarczenie im praktycznych umiejętności w zakresie ekspresji artystycznej (plastyka, muzyka, teatr) i publicznej (retoryka, wypowiedź pisemna).

Absolwent studiów uzyska:

- (usytuowaną w kontekście innych literatur) lepszą znajomość literatury polskiej;

- uporządkowaną znajomość najważniejszych literatur europejskich;

- wiedzę mitologiczną i kulturoznawczą;

- umiejętność dostrzegania i rozumienia związków literatury, teatru, muzyki i sztuk plastycznych;

- podstawowe umiejętności z zakresu rysunku oraz solfeżu (czytania nut głosem), recytacji i ruchu scenicznego;

- narzędzia interpretacji literatury, sztuki i muzyki,

- narzędzia poprawności językowej,

- podstawowe techniki kształtowania wypowiedzi pisemnych i prezentacji ustnych (esej, rozprawa, traktat, notatka, szkic oraz prezentacja, wykład, pogadanka).

Praktycznemu wykorzystaniu wiedzy służy także blok metodyczny, który obejmuje kolejne zagadnienia teoretyczne i historyczne prezentowane w czasie zajęć, a także zajęcia warsztatowe rozwijające dodatkowe umiejętności humanisty. Szczególny charakter mają także seminaria tematyczne, w których udział pozwoli słuchaczom na dojrzałą refleksję nad zjawiskami języka, teatru, sztuki i literatury.

Zajęcia: sobota , niedziela co 2 tygodnie (10.00 najpóźniej do 19.00, w zależności od zjazdu)

Pełny opis studiów na stronie www: http://www.wolks.polonistyka.uj.edu.pl

Dyplom magisterski: studia humanistyczne

kwestionariusz osobowy

3 zdjęcia legitymacyjne

podanie

kserokopia dowodu osobistego

Program obejmuje:

wykłady (194 h),

konwersatoria (74 h),

seminaria (32 h),

warsztaty (50 h)

Razem = 350 godz.

Szczegóły na http://www.wolks.polonistyka.uj.edu.pl/program

Dr hab. Olga Płaszczewska

Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych;

Dla absolwentów studiów humanistycznych bez specjalności nauczycielskiej są to studia mające charakter doskonalący, dla pozostałych są to studia kwalifikacyjne