Inżynieria oprogramowania i narzędzia biznesu

Obszar nauk ścisłych
ul. Łojasiewicza 6, 30-348 Kraków
pn-pt, 10:00-14:00

posiadanie tytułu magistra lub licencjata;

adresat studiów: osoby związane z informatyką poprzez ukończony kierunek studiów, pracę, własne zainteresowania

rekrutacja przez ERK; decyduje kolejność zgłoszeń

termin rejestracji w systemie ERK: od 1 marca 2018 do 11 września 2018;

terminy wpisów (i składania dokumentów): od 17 września 2018 do 20 września 2018 (dokładny harmonogram będzie dostępny w systemie ERK)

od 01.03.2018 do 11.09.2018
połowa października 2018r.
studia doskonalące, kształtujące umiejętność programowania, administrowania systemami operacyjnymi, zarządzania bazami danych
studia zaoczne: dwudniowe zjazdy odbywają się w soboty (od godz. 12:00) i niedziele (od godz. 9:00), raz lub dwa razy w miesiącu; dodatkowo słuchacz uczestniczy w nowoczesnych formach nauczania na odległość, takich jak zapytania elektroniczne, konsultacje elektroniczne (chat)
program studiów, aktualny harmonogram

1. Podanie o przyjęcie na studia

2. Jedno zdjęcie

3. Kwestionariusz osobowy studiów podyplomowych

4. Odpis dyplomu studiów wyższych

Dokumenty należy dostarczyć osobiście po otrzymaniu potwierdzenia zakwalifikowania na studia.

1. Systemy operacyjne Windows i Unix (15h w.+ 15h konw.)

2. Administracja UNIX albo Administracja Windows (jeden przedmiot do wyboru) (30h konw.)

3. Inżynieria oprogramowania (15h w. + 15h konw.)

4. Relacyjne bazy danych (15h w. + 30h konw.)

5. Programowanie obiektowe w języku Java (30h w. + 30h konw.)

6. Współczesne kierunki informatyki:

• Obliczalność algorytmów (6h w.)

• Złożoność algorytmów (6h w.)

• Kryptografia (6h w.)

• Systemy rozproszone (6h w.)

• Systemy sztucznej inteligencji (6h w.)

7. Wybrane zagadnienia informatyki (jeden przedmiot do wyboru) (30h konw.): Tworzenie aplikacji internetowych, Sieci komputerowe, SQL Serwer, Java - programowanie zaawansowane, Systemy rozproszone

8. Projektowanie oprogramowania (10 h w. + 10h konw.)

Szczegółowy program studiów dostępny na stronie http://www.ii.uj.edu.pl/program_podyplomowe_ionb

Absolwent posiada szeroką wiedzę ze współczesnych dziedzin informatyki i, w zależności od wyboru przedmiotów, jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w dziedzinach takich jak: administracja serwerem (Windows lub UNIX), systemy zarządzania bazami danych, programowanie. Absolwent zna wszelkie aspekty produkcji oprogramowania: od analizy i określenia wymagań, przez projektowanie i wytworzenie, aż do jego wdrażania i administrowania. Absolwent jest przygotowany do pracy w zespołach zajmujących się zaawansowanymi technologiami projektowania i wytwarzania oprogramowania, projektowania i wdrażania baz danych, jak również wybranych elementów zarządzania projektem informatycznym. Absolwent posiada solidną wiedzę na temat administracji serwerami: od instalacji, konfiguracji i backupów po zaawansowane zagadnienia bezpieczeństwa, wydajności i replikacji.
dr hab. Anna Ochal
Studia doskonalące, otrzymanie świadectwa ukończenia studiów podyplomowych w zakresie inżynierii oprogramowania.