Kosmetologia praktyczna

Kosmetologia praktyczna
ul. Medyczna 9; 30-688 Kraków
12 6205830
sekretariat p. 6/10 VI piętro, budynek B, pn-pt: 8.00-15.00, sb, ndz – po uzgodnieniu telefonicznym
Dyplom ukończenia studiów wyższych I lub II stopnia oraz rejestracja w systemie ERK.

1. Rejestracja w systemie ERK http://www.erk.uj.edu.pl : 14.05.2018 – 11.09.2018

Wszyscy kandydaci w celu potwierdzenia rejestracji zobowiązani są złożyć następujące dokumenty:

• podanie o przyjęcie na studia wydrukowane z indywidualnego konta ERK i podpisane przez kandydata

• kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych I lub II stopnia

W przypadku gdy którykolwiek z powyższych dokumentów został sporządzony w języku innym niż polski, należy dołączyć tłumaczenie przysięgłe tego dokumentu na język polski.

Ogłoszenie listy rankingowej: 14.09.2018

2. Wpisy na studia: 17-20.09.2018 (I tura)

od 14.05.2018 do 11.09.2018
13 października 2018

Studia podyplomowe „Kosmetologia Praktyczna" stwarzają uczestnikom możliwość zdobycia praktycznych umiejętności z zakresu kosmetologii. Kierunek łączy w sobie obszary kształcenia z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej.

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom nowoczesnej wiedzy i umiejętności niezbędnych w salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej, aptekach i drogeriach (dermokonsultacja), uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej SPA i Wellness oraz działach rozwojowych firm kosmetycznych.

Studia podyplomowe mogą podjąć wszyscy zainteresowani zdobyciem umiejętności z zakresu kosmetologii posiadający dyplom ukończenia studiów wyższych na poziomie co najmniej licencjata. Po odbyciu studiów "Kosmetologia praktyczna" absolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na dwuletnie studia magisterskie zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym na kierunku "Kosmetologia" na Wydziale Farmaceutycznym UJ.

Zajęcia odbywają się w budynku Wydziału Farmaceutycznego, ul. Medyczna 9 w Krakowie. Planowane jest 7 spotkań w semestrze w weekendy (sobota-niedziela): I semestr: październik-styczeń, II semestr: luty-czerwiec.
Regulamin, plan studiów, harmonogram, sylabusy przedmiotów.

Wymagane od kandydata dokumenty składane w sekretariacie:

• kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych I lub II stopnia

W przypadku, gdy którykolwiek z powyższych dokumentów został sporządzony w języku innym niż polski, należy dołączyć tłumaczenie przysięgłe tego dokumentu na język polski.

Dokumenty wymagane przy wpisie:

Wszyscy kandydaci dokonując wpisu na studia zobowiązani są złożyć następujące dokumenty:

• oryginał dyplomu ukończenia studiów wyższych, a w przypadku gdy w terminie wpisu kandydat nie posiada jeszcze dyplomu należy złożyć zaświadczenie potwierdzające zdanie egzaminu dyplomowego (z podanymi ocenami z pracy dyplomowej), które wydawane jest przez uczelnię oraz oświadczenie o doręczeniu oryginału lub odpisu dyplomu w podanym terminie (pod rygorem wydania przez komisję decyzji o odmowie przyjęcia na studia)

• dwie fotografie o wymiarach 35mm x 45mm bez nakrycia głowy, na jasnym tle (zgodnie z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych)

Podstawy fizjologii i patologii skóry wykład - 6 godz., seminaria - 12 godz.

Podstawy dermatologii dla kosmetologów wykład - 12 godz., seminaria - 12 godz.

Chemia kosmetyków wykład -15 godz., ćwiczenia - 9 godz.

Bezpieczeństwo i higiena pracy w gabinecie kosmetologicznym wykład - 3 godz., ćwiczenia - 3 godz.

Kosmetologia pielęgnacyjna wykład - 9 godz., ćwiczenia - 42 godz.

Podstawy fizykochemiczne zabiegów kosmetologicznych wykład - 9 godz.

Wizaż z elementami stylizacji wykład -6 godz., ćwiczenia - 12 godz.

Masaż w kosmetologii wykład - 3 godz., ćwiczenia - 6 godz.

Zaawansowane techniki kosmetologiczne wykład - 9 godz., seminaria - 12 godz., ćwiczenia – 24 godz.

Podstawy podologii wykład - 3 godz., ćwiczenia - 6 godz.

Promocja zdrowia w gabinecie kosmetologicznym wykład - 9 godz.

Prof. dr hab. n. med. Radosław Śpiewak
Otrzymanie świadectwa ukończenia studiów podyplomowych w zakresie kosmetologii.