Nauczanie języka polskiego jako obcego

ul. Grodzka 64
Fax
poniedziałek – piątek, godz. 10.00 – 14.00

- dyplom ukończenia studiów filologicznych,

- znajomość języka obcego na poziomie B1

spełnienie wymagań wstępnych

od 15.06.2016 do 15.09.2016
1 października 2016 r.

Studia podyplomowe są przeznaczone dla absolwentów studiów filologicznych, którzy chcą uzyskać dodatkową specjalizację w zakresie nauczania kolejnego przedmiotu, którym jest język polski jako obcy/drugi. Studia umożliwią im poznanie ważnych zagadnień dydaktyki ogólnej, tj. metod nauczania języków obcych oraz ich podstaw psychologicznych i dydaktycznych, oraz szczegółowej, m.in. technik kształtowania kompetencji lingwistycznych i rozwijania sprawności językowych, jak też sposobów oceniania postępów kształcenia. W wyniku procesu kształcenia absolwenci studiów będą więc w pełni przygotowani do nauczania języka polskiego jako obcego/drugiego oraz odziedziczonego zarówno w kraju, jak poza jego granicami.

piątek 16.30 – 19.45, sobota 10.00 – 13.15, 14.30 – 17.45, niedziela 9.00 – 13.00.

informacje o studiach dostępne na stronie internetowej

- podanie

- życiorys

- dyplom ukończenia studiów

dr hab. Anna Seretny

Studia podyplomowe są przeznaczone dla absolwentów studiów filologicznych, którzy chcą uzyskać dodatkową specjalizację (nauczanie kolejnego przedmiotu) w zakresie dydaktyki języka polskiego jak obcego/drugiego, w tym nauczania dzieci. Absolwenci studiów będą w pełni przygotowani do nauczania języka polskiego jako obcego/drugiego oraz odziedziczonego w kraju lub za granicą. Studia umożliwią im poznanie zagadnień dydaktyki ogólnej: metod nauczania języków obcych oraz ich podstaw psychologicznych i dydaktycznych. W wyniku procesu kształcenia zdobędą również wiedzę z zakresu dydaktyki szczegółowej, w tym techniki nauczania części systemu języka polskiego oraz sprawności językowych oraz sposoby oceniania postępów kształcenia.