Oferta Wydziału Oferta Wydziału

Wydział Polonistyki, Katedra Edytorstwa i Nauk Pomocniczych
Podyplomowe Studia Redaktorskie
ul. Gołębia 16, p. 44, 31-007 Kraków
Poniedziałek 10.00 – 14.00 Wtorek 10.00 – 14.00 Środa nieczynne Czwartek 10.00 – 14.00 Piątek 10.00 – 14.00 Sobota 09.00 – 12.00 (w soboty sekretariat czynny tylko w wybrane dni zjazdów)

dyplom co najmniej licencjata

Karta studiów podyplomowych "Podyplomowe studia redaktorskie" zostanie opublikowana w systemie IRK w późniejszym terminie.

Wymagana znajomość obsługi komputera w środowisku Windows na poziomie średniozaawansowanym oraz podstawowa znajomość wybranego programu graficznego.

Każdy uczestnik ponosi dodatkowo jednorazowo indywidualne koszty w wysokości ok. kilkudziesięciu złotych (na dzień tworzenia programu studiów) w celu pokrycia nakładów na materiały poligraficzne i pracę drukarni przy wydaniu książki-zadania projektowego. Słuchacze są zachęcani do wykupienia osobistej licencji na wybrany program graficzny w celu indywidualnych ćwiczeń komputerowych poza dniami zjazdów.

Edycja studiów zostanie uruchomiona po zebraniu się minimalnej liczby kandydatów.

od 17.06.2024 do 10.09.2024
4 października 2024 roku
Studia podyplomowe Podyplomowe studia redaktorskie nie będą prowadzone w roku akademickim 2023/2024

Podyplomowe Studia Redaktorskie mają za cel podniesienie kwalifikacji zawodowych absolwentów wyższych uczelni, którzy posiadają dyplom ukończenia studiów co najmniej I stopnia w zakresie każdej specjalności. Studia są przeznaczone dla wszystkich osób zainteresowanych pracą w wydawnictwie bądź współpracą z wydawnictwem, które pragną się wyspecjalizować w redagowaniu publikacji. Program studiów obejmuje całokształt wiedzy merytorycznej w zakresie redakcji naukowej, redakcji technicznej, grafiki książki, poligrafii, bibliografii, prawa autorskiego, składu książki, projektowania publikacji. Jest to wiedza potrzebna dla uzyskania kompetencji niezbędnych podczas wykonywania wszystkich prac przygotowawczych służących wydaniu publikacji. Oferta skierowana jest dla absolwentów wyższych uczelni, którzy pragną przygotować się do pracy na stanowiskach redaktorskich lub zdobytą wiedzę zastosować we własnych przedsięwzięciach gospodarczych o profilu wydawniczym.

z reguły co dwa tygodnie - piątki, 16:00-20:15, soboty, 9:30-18:00
dr Michał Czerenkiewicz

W trakcie studiów przyszły absolwent zapoznaje się z podstawowymi zagadnieniami składającymi się na wiedzę merytoryczną z zakresu redakcji naukowej, redakcji technicznej, grafiki książki, poligrafii, bibliografii, prawa autorskiego, składu książki, projektowania publikacji. Jest to wiedza potrzebna dla uzyskania podstawowych kompetencji niezbędnych podczas wykonywania różnego rodzaju prac przygotowawczych służących wydaniu publikacji. Jest to oferta dla absolwentów wyższych uczelni, którzy pragną przygotować się do pracy na stanowiskach redaktorskich lub zdobytą wiedzę spożytkować we własnych przedsięwzięciach gospodarczych o profilu wydawniczym. Po zrealizowaniu programu PODYPLOMOWYCH STUDIÓW REDAKTORSKICH absolwenci podniosą swoje kwalifikacje zawodowe. Studia są przeznaczone dla osób zainteresowanych pracą w wydawnictwie bądź współpracą z wydawnictwem, pragnących się wyspecjalizować w redagowaniu publikacji. Oferta skierowana jest w pierwotnym zamyśle zwłaszcza do osób, które chcą uzupełnić swoje wykształcenie kierunkowe (np. absolwenci edytorstwa I stopnia, studiów filologicznych) lub też posiadane już doświadczenie zawodowe w pracy wydawniczej.