Farmacja przemysłowa

Farmacja przemysłowa
ul. Medyczna 9, 30-688 Kraków
poniedziałek-piątek w godzinach od 8.00 do 14.00
Studia mogą podjąć osoby posiadające dyplom ukończenia studiów magisterskich uzyskany na dowolnym kierunku.
7 października 2023 roku

Studia podyplomowe w zakresie farmacji przemysłowej są studiami o charakterze doskonalącym. Umożliwiają uzupełnienie i poszerzenie wiedzy z zakresu farmacji, zarządzania i marketingu oraz prawa farmaceutycznego i medycznego.

Celem tych studiów jest uzupełnienie i aktualizacja wiedzy oraz nabycie umiejętności do sprawowania odpowiedzialnych funkcji w firmach farmaceutycznych. Studia przeznaczone są dla osób pracujących lub szukających pracy w przemyśle farmaceutycznym.

Tematyka:

• Metodologia poszukiwań nowych leków
  • Badania leków w fazie przedklinicznej i klinicznej, farmakokinetyka i badania kliniczne
  • Wytwarzanie i ocena jakości produktów leczniczych, kontrola jakości produktów leczniczych
  • Ochrona własności intelektualnej i dopuszczanie leku do obrotu
  • Funkcjonowanie firmy w warunkach rynkowych – organizacja i zarządzanie w przedsiębiorstwach, rynek farmaceutyczny, firma farmaceutyczna
soboty w godzinach od 10.00 do 19.00, niedziele w godzinach od 9.00 do 16.00
dr Witold Brniak

Absolwenci studiów podyplomowych posiadają ogólną wiedzę z zakresu badań i rozwoju, wytwarzania produktu leczniczego, funkcjonowania firmy farmaceutycznej i rynku farmaceutycznego oraz regulacji prawnych w tym zakresie. A w szczególności w zakresie: metodologii projektowania, badań i rozwoju produktu leczniczego, badania leków w fazie przedklinicznej, farmakokinetyki i badań klinicznych leków, wytwarzania produktów leczniczych i kontrola ich jakości. Ponadto zagadnień ochrony własności intelektualnej, wymagań dopuszczania leku do obrotu, regulacji prawnych w firmie farmaceutycznej.

Uczestnicy otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych.