Badania kliniczne produktów leczniczych

Badania kliniczne produktów leczniczych
ul. Medyczna 9, 30-688 Kraków
poniedziałek-piątek w godzinach od 9.00 do 14.00

dyplom co najmniej licencjata na dowolnym kierunku

7 października 2023 roku

Celem studiów podyplomowych Badania kliniczne produktów leczniczych jest przygotowanie uczestników do kompetentnego uczestnictwa w procesie oceny skuteczności i bezpieczeństwa leków. Studia dają możliwość zdobycia, aktualizacji i pogłębienia wiedzy z zakresu organizacji, prowadzenia i monitorowania badań klinicznych, a także procedur administracyjnych związanych z wprowadzaniem nowych produktów leczniczych na rynek. Tematyka zajęć obejmuje aspekty farmaceutyczne, medyczne, etyczne oraz prawne prowadzenia badań klinicznych w Polsce i na świecie. Uczestnicy zapoznają się zarówno ze standardowymi procedurami wykorzystywanymi na każdym z etapów badań, jak i najnowszymi propozycjami ich modyfikacji.

Nabytą wiedzę i umiejętności uczestnicy będą mieli możliwość zastosować i zweryfikować w praktyce w trakcie zajęć warsztatowych prowadzonych przez osoby z dużym doświadczeniem zawodowym pracujące w organizacjach i ośrodkach realizujących międzynarodowe projekty badawcze.

Prowadzony w ramach studiów kurs Dobrej Praktyki Klinicznej (The Good Clinical Practice Course) uzyskał akredytację TransCelerate Biopharma Inc. i jest objęty programem GCP Mutual Recognition Program. Certyfikat ukończenia szkolenia jest akceptowany przez większość firm farmaceutycznych na świecie.

W ramach studiów prowadzony jest również kurs dla farmaceutów „Etyczno-prawne aspekty badań klinicznych leków na ludziach”. Za udział w kursie farmaceuci otrzymują 10 punktów edukacyjnych.

Zajęcia (12 spotkań) odbywają się w formie dwudniowych (sobotnio-niedzielnych) zjazdów (częściowo zdalnie)
dr hab. Barbara Wiśniowska, prof. UJ

Słuchacze otrzymują: świadectwo ukończenia studiów podyplomowych oraz certyfikat ukończenia szkolenia GCP. Farmaceuci dodatkowo otrzymują certyfikat ukończenia szkolenia „Etyczno-prawne aspekty badań klinicznych leków na ludziach” oraz 10 pkt edukacyjnych.