Prawo umów w obrocie konsumenckim i profesjonalnym

Prawo umów w obrocie konsumenckim i profesjonalnym
ul. Gołębia 9, 31-007 Kraków
poniedziałek-piątek w godzinach od 9.00 do 15.00
Dyplom ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na dowolnym kierunku
Rekrutacja nie jest prowadzona przez system IRK. Prosimy o kontakt bezpośrednio z sekretariatem jednostki, która prowadzi studia podyplomowe.
od 04.01.2023 do 24.02.2023
4 marca 2023 roku

W ramach programu „Prawo umów w obrocie konsumenckim i profesjonalnym” uruchomione zostają dwa równoległe kursy: jeden dla prawników, drugi dla osób z innym wykształceniem niż prawnicze.

Zajęcia odbywać się będą podczas dwunastu sobotnich zjazdów zakończonych egzaminem dyplomowym. Łączny czas trwania zajęć wyniesie 120 godzin. Każdy zjazd podzielony będzie na pięć jednostek dydaktycznych, spośród których każda powinna trwać 90 minut.

Pierwszy blok wykładów dotyczy prawa cywilnego współcześnie obowiązującego. Cel wykładu to wyjaśnienie zagadnień przewidzianych Kodeksem cywilnym i innymi obowiązującymi aktami prawnymi. Drugi blok wykładów służy ukazaniu ewolucji instytucji prawa umów oraz ich zestawieniu z regulacjami obowiązującymi w innych krajach. Cel drugiego bloku wykładów to lepsze zrozumienie przepisów obecnie obowiązujących, a także zwrócenie uwagi, że inna regulacja jest możliwa, a nawet zdarza się ją stosować. Prowadzone w ramach studiów ćwiczenia posłużą praktycznemu wykorzystaniu zdobytej wiedzy. Mają być one poświęcone dyskusji oraz rozwiązywaniu konkretnych stanów faktycznych.

Celem prowadzonych studiów jest umożliwienie słuchaczom nabycia wiedzy i umiejętności dotyczących sporządzania umów, ich interpretacji oraz oceny zawartych w nich postanowień. w ramach studiów zostanie przekazana wiedza i umiejętności potrzebne do zrozumienia zagadnień prawa umów. w prowadzonych studiach chodzi jednak nie tylko o przekazanie wiedzy, ale również o przekazanie doświadczenia: jak i kiedy posługiwać się przewidzianymi przez prawo mechanizmami.

zajęcia odbywają się w soboty w godzinach od 9.30 do 19.00
Ks. prof. Franciszek Longchamps de Bérier