Kontrola zarządcza w organizacjach publicznych

ul. prof. St. Łojasiewicza 4, 30-348 Kraków
poniedziałek - piątek: 9:00 - 14:00
Kryteria kwalifikacji słuchaczy
dyplom licencjata i/lub magistra na dowolnym kierunku
16 października 2022 r.
Studia podyplomowe Kontrola zarządcza w organizacjach publicznych nie będą prowadzone w roku akademickim 2022/2023.

W toku studiów uczestnik nabywa niezbędnych kompetencji do prowadzenia kontroli zarządczej w jednostkach sektora publicznego. W ramach studiów z zakresu kontroli zarządczej słuchacz nabywa kompetencji rozumienia i identyfikowania celów organizacji, oceniania specyfiki ryzyka charakterystycznego dla otoczenia, w którym działa instytucja publiczna, wskazywania zewnętrznych uregulowań oraz identyfikowania różnych potrzeb reprezentowanych przez interesariuszy. Po ukończeniu studiów absolwent uzyskuje niezbędne kompetencje do prowadzenia kontroli zarządczej w JSFP.

Główne cele kształcenia:

• Przedstawienie problematyki praktycznego zastosowania standardów kontroli zarządczej przez jednostki sektora publicznego. Kształcenie profesjonalnych kadr zajmujących się zarządzaniem w organizacjach publicznych.
  • Przekazanie teoretycznych podstaw i praktycznych rozwiązań z zakresu procesów zarządzania jednostkami sektora finansów publicznych.
  • Przekazanie wiedzy praktycznej z zakresu zarządzania publicznego.
  • Podwyższenie indywidualnych kompetencji słuchaczy polegających na zarządzaniu organizacjami publicznymi w sposób efektywny, skuteczny, oszczędny
soboty i niedziele, w godzinach od 8.00 do 18.00
dr hab. Zbysław Dobrowolski, prof. UJ