Zarządzanie i przywództwo w oświacie

Instytut Spraw Publicznych
Zarządzanie i przywództwo w oświacie
Instytut Spraw Publicznych ul. Łojasiewicza 4, 30-348 Kraków
poniedziałek - czwartek: 09.30-13.30, piątek - nieczynne (dzień wewnętrzny)
dyplom co najmniej studiów pierwszego stopnia na dowolnym kierunku
5 listopada 2022 r.

Zarządzanie oświatą jest jednym ze sposobów na unowocześnienie polskich placówek oświatowych różnego szczebla. Celem studiów podyplomowych jest doskonalenie wiedzy nauczycieli, pracowników oświatowej administracji samorządowej i rządowej lub innych osób, które chcą uzyskać dodatkowe i wymagane kwalifikacje z zakresu zarządzania oświatą oraz przywództwa edukacyjnego. Studia te pozwalają uzyskać kwalifikacje umożliwiające zajmowanie stanowiska dyrektora oraz inne stanowisko kierownicze w publicznym przedszkolu, publicznej szkole podstawowej, publicznej szkole ponadpodstawowej oraz publicznej placówce, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 roku w tej sprawie. Program studiów uwzględnia wytyczne zawarte w Ramowym planie i programie kursu kwalifikacyjnego z zakresu zarządzania oświatą, zatwierdzonym przez Ministra Edukacji Narodowej w dniu 10 listopada 2015 roku.

Studia przygotowują menedżerów oświaty do samodzielnego zarządzania instytucjami oświatowymi w nowej strukturze systemu edukacji oraz kształtują umiejętności praktycznego posługiwania się wiedzą z zakresu zarządzania i przywództwa edukacyjnego.

soboty i niedziele w godzinach od 9:00 do 16:00
dr Joanna Kołodziejczyk