Lean Management oraz Lean Office

ul. prof. St. Łojasiewicza 4, pok. 2.329, 30-348 Kraków
poniedziałek - czwartek w godzinach od 09.30 do 13.30
24 października 2022 roku

Studia podyplomowe Lean Management oraz Lean Office mają na celu doskonalenie kompetencji menedżerskich oraz umiejętności w zakresie zarządzania zgodnie z koncepcją Lean Management. Absolwent będzie wyposażony w niezbędną wiedzę i umiejętności predestynujące go do pełnienia ról menedżera Lean, lidera zespołów usprawniających oraz facyllitatora Lean w organizacjach (usługowych oraz produkcyjnych – w zależności od wybranej specjalności).

Absolwent pozna i zrozumie instrumenty (zasady, metody, techniki, narzędzia) stosowane w organizacjach zarządzanych zgodnie z koncepcją Lean Management oraz będzie umiał je dobrać w taki sposób, aby organizacja osiągnęła założone cele. Ponadto będzie posiadał umiejętności skutecznego komunikowania się, pracy w zespole oraz właściwego motywowania zarówno samego siebie jak i członków zespołu do lepszej, bardziej efektywnej pracy. w programie uwzględniono przedmioty rozwijające umiejętność kreatywnego myślenia.

Kształcenie na studiach podyplomowych Lean Management oraz Lean Office wpisuje się w misję oraz strategię Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej poprzez dbanie o najwyższy poziom kształcenia, dostosowanie programu kształcenia do zmieniających się potrzeb otoczenia społeczno-gospodarczego i oczekiwań słuchaczy, a także poprzez uwzględnienie w programie kształcenia zagadnień dotyczących najważniejszych problemów współczesnych organizacji i propozycji ich rozwiązywania w oparciu o koncepcję zarządzania, jaką jest Lean Management. Studia podyplomowe Lean Management oraz Lean Office będą prowadzone przez nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy są jednocześnie praktykami w obszarze zarządzania procesami i Lean Management oraz przez praktyków pochodzących z sektora usług i produkcji. Odpowiednio dobrana kadra jest gwarancją wysokiej jakości kształcenia oraz zapewni aktualność przekazywanej wiedzy zarówno w wymiarze akademickim jak i praktycznym. Studia podyplomowe Lean Management oraz Lean Office są studiami oryginalnymi i jednostkowymi w skali Uniwersytetu.

soboty i niedziele w godzinach od 8.00 do 17.00 (jednorazowo - piątek wizyta studyjna w godzinach od 8.00 do 17.00)
prof. dr hab. Marek Bugdol

Słuchacz studiów podyplomowych Lean Management oraz Lean Office uzyska unikatowe kwalifikacje pozwalające na pracę w charakterze menedżera, konsultanta, specjalisty w zakresie systemów zarządzania zgodnych z koncepcją lean management.
Absolwent będzie wyposażony w niezbędną wiedzę i umiejętności predestynujące go do pełnienia ról menedżera Lean oraz lidera zespołów usprawniających Lean w organizacjach (usługowych lub produkcyjnych – w zależności od wybranej specjalności).
Absolwent pozna i zrozumie instrumenty (zasady, metody, techniki, narzędzia) stosowane w organizacjach zarządzanych zgodnie z koncepcją lean management oraz będzie umiał je dobrać w taki sposób, aby organizacja osiągnęła założone cele. Ponadto będzie posiadał umiejętności skutecznego komunikowania się, pracy w zespole oraz właściwego motywowania zarówno samego siebie jak i członków zespołu do lepszej, bardziej efektywnej pracy.
Kwalifikacje te zostaną potwierdzone formalnie świadectwem ministerialnym  ukończenia studiów podyplomowych wydanym przez Uniwersytet Jagielloński.