Inżynieria oprogramowania i narzędzia biznesu

Inżynieria oprogramowania i narzędzia biznesu
ul. Łojasiewicza 6, 30-348 Kraków
poniedziałek - czwartek od 8:00 do 14:00

Dyplom ukończenia studiów podyplomowych co najmniej pierwszego stopnia na dowolnym kierunku.

adresat studiów: osoby związane z informatyką poprzez ukończony kierunek studiów, pracę, własne zainteresowania

15 października 2022 roku
Studia podyplomowe Inżynieria oprogramowania i narzędzia biznesu nie będą prowadzone w roku akademickim 2022/2023.

Są to studia doskonalące, kształtujące umiejętność programowania, administrowania systemami operacyjnymi, zarządzania bazami danych. Absolwent posiada szeroką wiedzę ze współczesnych dziedzin informatyki i, w zależności od wyboru przedmiotów, jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w dziedzinach takich jak: administracja serwerem (Windows lub UNIX), systemy zarządzania bazami danych, programowanie. Absolwent zna wszelkie aspekty produkcji oprogramowania: od analizy i określenia wymagań, przez projektowanie i wytworzenie, aż do jego wdrażania i administrowania. Absolwent jest przygotowany do pracy w zespołach zajmujących się zaawansowanymi technologiami projektowania i wytwarzania oprogramowania, projektowania i wdrażania baz danych, jak również wybranych elementów zarządzania projektem informatycznym. Absolwent posiada solidną wiedzę na temat administracji serwerami: od instalacji, konfiguracji i backupów po zaawansowane zagadnienia bezpieczeństwa, wydajności i replikacji.

Kadrę dydaktyczną stanowią nauczyciele dydaktyczni z wieloletnim doświadczeniem, a wszystkie zajęcia konwersatoryjne mają formę zajęć praktycznych w laboratoriach komputerowych.

dwudniowe zjazdy odbywają się w soboty (od godziny 12.00) i niedziele (od godziny 9.00), średnio dwa razy w miesiącu
dr hab. Anna Ochal
studia doskonalące, otrzymanie świadectwa ukończenia studiów podyplomowych w zakresie inżynierii oprogramowania