Studia Literacko-Artystyczne

Studia Literacko-Artystyczne
ul. Gołębia 16, p.44, 31-007 Kraków
poniedziałek-piątek w godzinach od 10.00 do 14.00
Dyplom ukończenia studiów wyższych co najmniej pierwszego stopnia na dowolnym kierunku
  • ocena pracy literackiej (10 stron)
  • rozmowa kwalifikacyjna
od 01.05.2022 do 30.08.2022
15 października 2022

Dwuletnie podyplomowe STUDIA LITERACKO-ARTYSTYCZNE to pionierska w Polsce forma kształcenia typu "creative writing". Stworzone w 1994 przez Prof. Gabrielę Matuszek na Wydziale Polonistyki UJ, działają nieprzerwanie do dzisiaj, a wielu spośród ich absolwentów zajęło znaczącą pozycję na rynku literackim.

Wykładowcami są znakomici pisarze: prozaicy, poeci, eseiści, dramatopisarze, scenarzyści oraz krytycy literaccy i wykładowcy UJ.

Program kształcenia obejmuje zajęcia warsztatowe z głównych rodzajów i gatunków literackich oraz wykłady dopełniające wiedzę o literaturze polskiej i światowej, współczesnym życiu literackim i prawie autorskim. Studia kończą się pracą dyplomową w postaci dzieła literackiego, pisaną pod opieką wybranego wykładowcy.

Słuchaczem studiów może zostać osoba legitymująca się dyplomem co najmniej licencjata dowolnego kierunku. Słuchacze wnoszą opłatę za studia w trybie semestralnym, zajęcia odbywają się w cyklach dwudniowych sesji (w piątki i soboty), mniej więcej co dwa tygodnie, a ich dopełnieniem jest coroczna, dwudniowa sesja wyjazdowa, umożliwiająca integrację studentów obu roczników.

Przy studiach wydawana jest seria literacka dedykowana utworom obecnych i byłych studentów oraz działa Stowarzyszenie Absolwentów SLA, które prowadzi działalność edukacyjną i popularyzatorską.

piątki 15.00-20.00, soboty 9.30-15.00
  • przedstawienie oryginalnej pracy literackiej (10 stron)
  • kwestionariusz osobowy
  • kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych