Podyplomowe Studia Redaktorskie

Katedra Edytorstwa i Nauk Pomocniczych
Podyplomowe Studia Redaktorskie
ul. Gołębia 16, p. 44, 31-007 Kraków
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 10.00 – 14.00, środa nieczynne, sobota 09.00 – 13.00 (w soboty sekretariat czynny tylko w wybrane dni zjazdów), niedziela nieczynne
15 października 2022 roku

Celem Podyplomowych Studiów Redaktorskich jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych absolwentów wyższych uczelni, którzy posiadają dyplom ukończenia studiów co najmniej i stopnia na dowolnym kierunku. Studia są przeznaczone dla wszystkich osób zainteresowanych pracą w wydawnictwie bądź współpracą z wydawnictwem, pragnących się wyspecjalizować w redagowaniu publikacji. Program studiów obejmuje wiedzę merytoryczną w zakresie redakcji naukowej, redakcji technicznej, grafiki książki, poligrafii, bibliografii, prawa autorskiego, składu książki i projektowania publikacji. Wiedza ta jest potrzebna dla uzyskania kompetencji niezbędnych podczas wykonywania wszystkich prac przygotowawczych służących wydaniu publikacji. Jest to oferta dla absolwentów wyższych uczelni, którzy pragną przygotować się do pracy na stanowiskach redaktorskich lub też spożytkować zdobytą wiedzę we własnych przedsięwzięciach gospodarczych o profilu wydawniczym.

soboty i niedziele, w godz.9:30-18:00
dr Michał Czerenkiewicz