Trychologia w kosmetologii

Wydział Farmaceutyczny
Trychologia w kosmetologii
ul. Medyczna 9, 30-688 Kraków
poniedziałek-piątek w godzinach od 9.00 do 14.00; wybrane dni w weekendy podczas zjazdów
21 października 2022 roku

Studia podyplomowe "Trychologia w kosmetologii" stwarzają uczestnikom możliwość zdobycia praktycznych umiejętności z zakresu trychologii (dziedziny zajmującej się skórą głowy i włosami). Kierunek łączy w sobie obszary kształcenia z zakresu nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej. Celem studiów jest przekazanie słuchaczom nowoczesnej wiedzy i umiejętności niezbędnych w salonach kosmetycznych, aptekach i drogeriach (dermokonsultacja),  uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej SPA i Wellness oraz  działach rozwojowych firm kosmetycznych. Studia podyplomowe „Trychologia w kosmetologii” przygotowują ponadto do współpracy z lekarzem w gabinecie dermatologicznym lub medycyny estetycznej. Studia te kierowane są do osób, które chcą się nauczyć m.in.:

1. Rozróżniania między defektami kosmetycznymi, a chorobami wymagającymi interwencji lekarza,
  2. Planowania i wykonania zabiegów trychologicznych,
  3. Właściwego doboru kosmetyków i zabiegów na włosy, dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry klienta,
  4. Przeprowadzenia wstępnej diagnostyki trychologicznej,
  5. Obsługi specjalistycznego sprzętu trychologicznego (trichoskop, d’arsonval, dermapen),
  6. Technologii sporządzania preparatów do pielęgnacji skóry głowy i włosów oraz metod oceny ich jakości, organizacji pracy gabinetu trychologicznego, warunków bezpiecznej i higienicznej pracy.
soboty w godzinach od 9.30 do 18.00 i niedziele w godzinach od 8.30 do 16.00
prof. dr hab. Radosław Śpiewak