Testowanie oprogramowania

ul. Łojasiewicza 6, 30-348 Kraków
poniedziałek-czwartek w godzinach od 8.00 do 14.00
1 października 2022 roku

Kierunek studiów powstał w efekcie ścisłej współpracy Instytutu Informatyki i Matematyki Komputerowej UJ z grupą doświadczonych praktyków zajmujących się zarządzeniem jakością w projektach software’owych oraz rekrutacją i edukacją testerów oprogramowania, analityków i menadżerów testów. Propozycja skierowana jest do osób odpowiedzialnych za zapewnianie i kontrolę jakości systemów software’owych, pozostałych pracowników firm informatycznych oraz wszystkich rozważających wybór nowej ścieżki kariery związanej z profesjonalnym zapewnianiem jakości oprogramowania. Słuchacze poznają techniki i narzędzia stosowane w testach manualnych i automatycznych, ich wykorzystanie do testowania aplikacji desktopowych, webowych i mobilnych, nauczą się jak dokumentować efekty swojej pracy oraz jak zarządzać procesem testowym. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów i w przeważającej części opierają się na ćwiczeniach praktycznych. Kadrę dydaktyczną stanowią praktycy z firm z branży IT z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w obszarze testowania i zapewniania jakości oprogramowania. Większość ćwiczeń i laboratoriów ma formę zajęć praktycznych w laboratoriach komputerowych.

Dla chętnych słuchaczy istnieje możliwość przystąpienia do egzaminu certyfikacyjnego ISTQB Certyfikowany Tester - Poziom Podstawowy ze zniżką, ze względu na umowę ze Stowarzyszeniem Jakości Systemów Informatycznych. Cena egzaminu: 640 PLN (cena rynkowa: 800 PLN).
soboty i niedziele w godzinach od 8:00 do 16:30
dr hab. Adam Roman