Prawo nieruchomości

Prawo nieruchomości
ul. Olszewskiego 2, pok. 9a, 31-005 Kraków
poniedziałek-piątek w godzinach od 9.00 do 14.00
dyplom studiów wyższych co najmniej pierwszego stopnia na dowolnym kierunku

od 01.06.2022 do 30.09.2022
1 października 2022 roku

Studia poświęcone są prawu nieruchomości. Obejmują kompleksowe omówienie problematyki nieruchomości z punktu widzenia prawa prywatnego (np. pojęcie i ochrona nieruchomości, przeniesienie, obciążenie nieruchomości i oddawanie ich do korzystania) oraz publicznego (np. zagospodarowanie przestrzenne, ograniczenia prawnobudowlane i prawnośrodowiskowe, aspekty podatkowe). Szczególny nacisk położono na zagadnienia o największym znaczeniu praktycznym, które budzą wątpliwości w praktyce i orzecznictwie.Program studiów zawiera zarówno zajęcia przekazujące wiedzę teoretyczną (wykłady), jak i zajęcia przygotowujące do rozstrzygania praktycznych problemów (ćwiczenia).

Celem studiów jest zwiększenie kompetencji w pracy z prawnymi aspektami nieruchomości. Studia są adresowane nie tylko do prawników stykających się z prawem nieruchomości (notariuszy, adwokatów, radców prawnych, sędziów, komorników, doradców podatkowych, a także aplikantów). Przeznaczone są one też dla osób wykonujących inne zawody wymagające znajomości prawnej regulacji nieruchomości, np. agentów i pośredników nieruchomości, pracowników banków, pracowników ubezpieczycieli, urzędników, geodetów, pracowników branży deweloperskiej, tłumaczy, zarządców nieruchomości i pracowników podmiotów zarządzających nieruchomościami (np. wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni mieszkaniowych), rzeczoznawców i in. Zajęcia są prowadzone przez pracowników Wydziału Prawa i Administracji UJ, z których większość jest praktykującymi adwokatami, radcami prawnymi lub notariuszami.

soboty 9:45 - 18:45
prof. dr hab. Jerzy Pisuliński