Studia Podyplomowe "Psychoonkologia w praktyce klinicznej"

Szanowni Państwo,

Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego pragnie poinformować o utworzeniu nowych studiów podyplomowych "PSYCHOONKOLOGIA W PRAKTYCE KLINICZNEJ", pod kierownictwem naukowym Pani dr hab. Barbary Bętkowskiej-Korpała.

Celem studiów jest przekazanie specjalistycznej teoretycznej i praktycznej wiedzy niezbędnej w pracy psychoonkologa m.in. z zakresu: biopsychospołecznych aspektów choroby onkologicznej dla osób w wieku rozwojowym i dorosłych, zagadnień diagnostyczno-terapeutycznych w procesie leczenia onkologicznego, metod diagnozy i interwencji oraz terapii psychoonkologicznej, a także zagadnień związanych z leczeniem bólu, opieką paliatywną oraz pomocą chorym w okresie terminalnym i ich rodzinom.

Szczególny nacisk położono na kształcenie praktycznych umiejętności przede wszystkim diagnozy psychoonkologicznej oraz planowania i wdrażania działań interwencyjnych. Warsztaty superwizyjne prowadzone przez certyfikowanych psychoonkologów, umożliwią rozwijanie umiejętności budowania terapeutycznego kontaktu z pacjentem i jego rodziną, a praktyki kliniczne pozwolą na doskonalenie umiejętności diagnostyczno-interwencyjnych.

Absolwenci studiów będą przygotowani do pracy w zespołach opieki paliatywnej i hospicyjnej. Ponadto po spełnieniu wymogów określonych przez Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne, będą mogli ubiegać się o przyznanie certyfikatu psychoonkologa.

Studia realizowane będą przy współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Onkologii „Unicorn".

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółową ofertą studiów dostępną stronie internetowej Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ www.mckp.uj.edu.pl Zapisy na studia trwają do 30 września 2014 r.

Data opublikowania: 01.07.2014
Osoba publikująca: Agnieszka Łagan